Förtroendevalda

Namn: Skånes Kommuner
Beteckning: Tidigare namn: Kommunförbundet Skåne
Expeditionsadress: Baravägen 1, Box 53
Postnummer: 221 00
Ort: Lund
Telefon: 040-71 99 00
Fax: 046-71 99 30
Politiker i Skånes Kommuner
Senast uppdaterad: 2021-12-21
Namn Parti Uppdrag Fr.o.m T.o.m Nr
Katrin Stjernfeldt Jammeh S Ombud 2019-01-01 2022-12-31 1
Andréas Schönström S Ombud 2019-01-01 2022-12-31 2
Frida Trollmyr S Ombud 2019-01-01 2022-12-31 3
Anders Rubin S Ombud 2019-01-01 2022-12-31 4
Carina Nilsson S Ombud 2019-01-01 2022-12-31 5
Sedat Arif S Ombud 2019-01-01 2022-12-31 6
Elin Kramer S Ombud 2019-01-01 2022-12-31 7
Mubarik Mohamed Abdirahman S Ombud 2019-01-01 2022-12-31 8
Rose-Marie Carlsson S Ombud 2019-01-01 2022-12-31 9
Ilmar Reepalu S Ombud 2019-01-01 2022-12-31 10
Sofia Hedén S Ombud 2019-01-01 2022-12-31 11
Björn Gudmundsson S Ombud 2019-01-01 2022-12-31 12
Carina Svensson S Ombud 2019-01-01 2022-12-31 13
Juan-Tadeo Espitia S Ombud 2019-01-01 2022-12-31 14
Eva Ann-Britt Sjöstedt S Ombud 2019-01-01 2022-12-31 15
Arwin Sohrabi S Ombud 2019-01-01 2022-12-31 16
Stefana Hoti Mp Ombud 2019-02-01 2022-12-31 17
Måns Berger Mp Ombud 2019-02-01 2022-12-31 18
Roko Kursar L Ombud 2019-02-01 2022-12-31 19
Sara Wettergren L Ombud 2019-02-01 2022-12-31 20
Simon Chrisander L Ombud 2019-02-01 2022-12-31 21
Hanna Kristina Thomé V Ombud 2019-01-01 2022-12-31 22
Emma-Lina Johansson V Ombud 2019-01-01 2022-12-31 23
Anders Skans V Ombud 2019-01-01 2022-12-31 24
Daniel Sestrajcic V Ombud 2019-01-01 2022-12-31 25
Sadiye Altundal V Ombud 2019-01-01 2022-12-31 26
Linda Obiedzinski M Ombud 2019-01-01 2022-12-31 27
Noria Manouchi M Ombud 2019-01-01 2022-12-31 28
Håkan Fäldt M Ombud 2019-01-01 2022-12-31 29
John Roslund M Ombud 2019-01-01 2022-12-31 30
Helena Nanne M Ombud 2019-01-01 2022-12-31 31
Tony Rahm M Ombud 2019-01-01 2022-12-31 32
John Eklöf M Ombud 2019-01-01 2022-12-31 33
Anja Nordberg Sonesson M Ombud 2019-01-01 2022-12-31 34
Nicola Rabi M Ombud 2019-01-01 2022-12-31 35
Peter Ollén M Ombud 2019-01-01 2022-12-31 36
Josefin Anselmsson Borg M Ombud 2019-01-01 2022-12-31 37
Vakans C C Ombud 2021-12-22 2022-12-31 38
Anton Sauer C Ombud 2019-01-01 2022-12-31 39
Magnus Olsson Sd Ombud 2019-01-01 2022-12-31 40
Anders Olin Sd Ombud 2019-01-01 2022-12-31 41
Rickard Åhman Persson Sd Ombud 2019-01-01 2022-12-31 42
Anders Pripp Sd Ombud 2019-01-01 2022-12-31 43
Lisbeth Persson Ekström Sd Ombud 2019-01-01 2022-12-31 44
Oliver Limachi Hinojosa Sd Ombud 2020-12-23 2022-12-31 45
Håkan Ask Sd Ombud 2019-01-01 2022-12-31 46
Nima Gholam Ali Pour Sd Ombud 2019-01-01 2022-12-31 47
Eva Hallén Sd Ombud 2019-01-01 2022-12-31 48
Christina Wessling S Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 49
Jan Olsson S Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 50
Jean Pierre Denape S Ersättare 2020-04-30 2022-12-31 51
Dündar Güngör S Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 52
Susanne Jönsson S Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 53
Harris Cheema S Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 54
Sanna Axelsson S Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 55
Nils Anders Nilsson S Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 56
Peter Johansson S Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 57
Birgit Hansson S Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 58
Mats Sjölin S Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 59
Anna-Karin Bengtsdotter S Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 60
Sven-Erik Rasmusson S Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 61
Lirije Latifi S Ersättare 2020-04-30 2022-12-31 62
Mohamed Yassin Mp Ersättare 2020-11-26 2022-12-31 63
Janne Grönholm Mp Ersättare 2019-02-01 2022-12-31 64
Linda Eklund L Ersättare 2021-04-30 2022-12-31 65
Joel Laguna Ascacivar L Ersättare 2021-04-01 2022-12-31 66
Eva Christina Bertz L Ersättare 2019-02-01 2022-12-31 67
Bengt Persson S Ersättare 2020-09-04 2022-12-31 68
Zinaida Kajevic S Ersättare 2020-09-04 2022-12-31 69
Gunilla Ryd V Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 70
Anders Andersson V Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 71
Boel Pettersson V Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 72
Carin Gustafsson V Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 73
Showan Shattak V Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 74
David Blomgren M Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 75
Helena Grahn M Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 76
Farishta Sulaiman M Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 77
Bo Mats Brogren M Ersättare 2021-11-18 2022-12-31 78
Niclas Röhr M Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 79
Ingrid Anna-Lisa Gunnarson M Ersättare 2020-06-19 2022-12-31 80
Andreas Bruzelius M Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 81
Mohammad Yousef Mohammad M Ersättare 2020-10-30 2022-12-31 82
Darko Simic M Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 83
Per Göran Wiberg M Ersättare 2020-06-19 2022-12-31 84
Joacim Ahlqvist C Ersättare 2021-05-21 2022-12-31 85
Kay Lennart Wictorin C Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 86
Michaela Esseen C Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 87
Michael Hård af Segerstad Sd Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 88
Lars-Johan Hallgren Sd Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 89
Patrick Angelin Sd Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 90
Anna Isaksson Sd Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 91
Nadja Strand Sd Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 92
Stefan Robert Plath Sd Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 93
Jörgen Grubb Sd Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 94
Bo Stefan Claesson Sd Ersättare 2019-01-01 2022-12-31 95
Nichlas Holmgren Gellersten Sd Ersättare 2020-06-19 2022-12-31 96