Förtroendevalda

Namn: Kommunfullmäktige
Beteckning: Kommunfullmäktige
Expeditionsadress: August Palms plats 1
Postnummer: 205 80
Ort: Malmö
Telefon: 040-34 10 25
Fax:
Politiker i Kommunfullmäktige
Senast uppdaterad: 2021-12-21
Namn Parti Uppdrag Fr.o.m T.o.m Nr
Katrin Stjernfeldt Jammeh S Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 1
Nicola Rabi M Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 2
Magnus Olsson Sd Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 3
Andréas Schönström S Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 4
Hanna Kristina Thomé V Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 5
Peter Ollén M Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 6
Frida Trollmyr S Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 7
Stefan Robert Plath Sd Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 8
Simon Chrisander L Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 9
Mohamed Yassin Mp Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 10
Anders Rubin S Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 11
Josefin Anselmsson Borg M Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 12
Gunilla Ryd V Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 13
Anton Sauer C Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 14
Carina Nilsson S Ordförande 2018-10-15 2022-10-14 15
Lars-Johan Hallgren Sd Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 16
David Blomgren M Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 17
Sedat Arif S Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 18
Harris Cheema S Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 19
Anders Pripp Sd Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 20
Helena Grahn M Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 21
Anders Andersson V Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 22
Mubarik Mohamed Abdirahman S Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 23
Sara Wettergren L Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 24
Linda Obiedzinski M Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 25
Rose-Marie Carlsson S Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 26
Anna Isaksson Sd Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 27
Stefana Hoti Mp Ledamot 2018-10-31 2022-10-14 28
Ilmar Reepalu S Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 29
Farishta Sulaiman M Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 30
Sadiye Altundal V Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 31
Nima Gholam Ali Pour Sd Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 32
Sofia Hedén S Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 33
Kay Lennart Wictorin C Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 34
Håkan Fäldt M Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 35
Björn Gudmundsson S Vice ordförande 2018-10-15 2022-10-14 36
Jörgen Grubb Sd Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 37
Carina Svensson S Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 38
Emma-Lina Johansson V Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 39
John Roslund M Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 40
Roko Kursar L Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 41
Juan-Tadeo Espitia S Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 42
Helena Nanne M Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 43
Lisbeth Persson Ekström Sd Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 44
Janne Grönholm Mp Ledamot 2018-12-10 2022-10-14 45
Eva Ann-Britt Sjöstedt S Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 46
Anders Skans V Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 47
Arwin Sohrabi S Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 48
Tony Rahm M Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 49
Anders Olin Sd Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 50
Christina Wessling S Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 51
John Eklöf M Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 52
Jan Olsson S Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 53
Eva Hallén Sd Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 54
Eva Christina Bertz L Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 55
Daniel Sestrajcic V Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 56
Susanne Jönsson S Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 57
Vakans C C Ledamot 2021-12-22 2022-10-14 58
Anja Nordberg Sonesson M Andre vice ordförande 2018-10-15 2022-10-14 59
Dündar Güngör S Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 60
Rickard Åhman Persson Sd Ledamot 2018-10-15 2022-10-14 61
Sanna Axelsson S Ersättare 2018-10-15 2022-10-14 62
Nils Anders Nilsson S Ersättare 2018-10-15 2022-10-14 63
Peter Johansson S Ersättare 2018-10-15 2022-10-14 64
Birgit Hansson S Ersättare 2018-10-15 2022-10-14 65
Mats Sjölin S Ersättare 2018-10-15 2022-10-14 66
Anna-Karin Bengtsdotter S Ersättare 2018-10-15 2022-10-14 67
Sven-Erik Rasmusson S Ersättare 2018-10-15 2022-10-14 68
Jean Pierre Denape S Ersättare 2020-04-07 2022-10-14 69
Hasse Hajar S Ersättare 2021-01-05 2022-10-14 70
Vanja Andersson S Ersättare 2021-02-16 2022-10-14 71
Niclas Röhr M Ersättare 2018-10-15 2022-10-14 72
Andreas Bruzelius M Ersättare 2018-10-15 2022-10-14 73
Darko Simic M Ersättare 2018-10-15 2022-10-14 74
Ingrid Anna-Lisa Gunnarson M Ersättare 2019-10-10 2022-10-14 75
Per Göran Wiberg M Ersättare 2019-11-07 2022-10-14 76
Mohammad Yousef Mohammad M Ersättare 2020-10-16 2022-10-14 77
Bo Mats Brogren M Ersättare 2021-10-07 2022-10-14 78
Michael Hård af Segerstad Sd Ersättare 2018-10-15 2022-10-14 79
Bo Stefan Claesson Sd Ersättare 2018-10-15 2022-10-14 80
Håkan Ask Sd Ersättare 2018-10-15 2022-10-14 81
Patrick Angelin Sd Ersättare 2018-10-15 2022-10-14 82
Nadja Strand Sd Ersättare 2018-10-15 2022-10-14 83
Christer Bengtsson Sd Ersättare 2020-11-27 2022-10-14 84
Boel Pettersson V Ersättare 2018-10-15 2022-10-14 85
Carin Gustafsson V Ersättare 2018-10-15 2022-10-14 86
Showan Shattak V Ersättare 2018-10-15 2022-10-14 87
Lisa Stolpe V Ersättare 2018-10-15 2022-10-14 88
Joel Laguna Ascacivar L Ersättare 2019-03-08 2022-10-14 89
Linda Eklund L Ersättare 2020-01-13 2022-10-14 90
Louise Arndt Mp Ersättare 2021-10-07 2022-10-14 91
Kami Petersen Mp Ersättare 2021-10-07 2022-10-14 92
Michaela Esseen C Ersättare 2018-10-15 2022-10-14 93
Joacim Ahlqvist C Ersättare 2020-09-22 2022-10-14 94